Piano Studio to firma założona w roku 2002 przez Ryszarda Mariańskiego, doświadczonego technika budowy fortepianów, absolwenta Technikum Budowy Fortepianów i Pianin w Kaliszu.

Firma remontuje fortepiany dla szkół muzycznych, ośrodków kultury, jak i również osób prywatnych w Polsce. Od jakiegoś czasu Piano-Studio współpracuje również z klientami zagranicznymi na terenie całej Europy.

Pracownicy firmy to doświadczeni rzemieślnicy i wykwalifikowani technicy budowy fortepianów, którzy aby utrzymać jakość remontowanych instrumentów na najwyższym poziomie przykładają dużą uwagę do wykonywanej pracy. Remonty nie są przeprowadzane szablonowo, według utartego schematu. Cechą wyróżniającą firmę jest szczególne podejście do pracy polegające na indywidualnym potraktowaniu każdego instrumentu. Dowodem na to jest fakt, że do współpracy zaprasza się rzemieślników, artystów plastyków, muzyków, wszystko po to, aby sprostać wymaganiom klienta. Wszystkie remonty począwszy od demontażu instrumentu, poprzez przygotowanie stolarskie, renowację części akustycznej, korektę mechanizmu, łącznie z lakierowaniem obudowy, przeprowadzane są w naszym warsztacie - mówi Ryszard Mariański.

Warto odnotować, że jako jedna z niewielu firm w Kaliszu, Piano-Studio posiada własną lakiernię, zatem cały zakres pracy, również tej związanej z wykończeniem i lakierowaniem obudowy pozostaje pod nadzorem pracowników firmy.

Wygląd i estetyka to jedno, ale przede wszystkim instrument ma grać ? podsumowuje Ryszard, który w firmie jest specjalistą w zakresie remontu i korekty mechanizmów. Praca nad mechanizmem to najbardziej newralgiczny punkt remontu instrumentu, gdyż dobrze wyregulowany i sprawnie działający mechanizm gwarantuje satysfakcjonującą lekkość gry, a dobrze zintonowane młotki czyste i klarowne brzmienie. Oczekiwania klientów względem funkcjonalności mechanizmu są bardzo duże. Czujemy presję, dlatego robimy wszystko aby zadowolenie klientów i poziom satysfakcji był wysoki.

Zapraszam do współpracy!

Ryszard Mariański

 

  • Fortepian Bösendorfer Model 170 Nr Seryjny 21989 Rok ok. 1918
  • Fortepian Grotrian Steinweg rok 1923
  • Fortepian Bösendorfer Model 170 Nr Seryjny 21989 Rok ok. 1918
  • Fortepian Grotrian Steinweg rok 1923
  • Fortepian Bösendorfer Model 170 Nr Seryjny 21989 Rok ok. 1918
  • Fortepian Bösendorfer Model 170 Nr Seryjny 21989 Rok ok. 1918
ul. Parkowa 5
63-460 Śliwniki
woj. wielkopolskie
 
NIP 618-106-84-81
Regon 250785585
 
Ryszard Mariański
Tel. 604-143-354
 
 
 
 
 
europiano
 
 

 SPSF